Vzpoura 1/2

30. prosinec 2013 | 08.06 |

Daniel se vkradl do pokoje Nikolet. Je hodina po půlnoci a všichni už spí. Jenom on celou noc přemýšlel, jak to provede. A konečně přišel na řešení. Když se vrátil domů, sepsal si všechny, se kterými může stoprocentně počítat. Není jediný, komu Nikoleta nevyhovuje. Přátelé z klanu budou s jeho plánem určitě souhlasit. Jde o jejich existenci. Jeho sestra vede klan do záhuby. Je stejná, jako matka. Jak si může myslet, že je možné s lidmi vycházet? Je to pro ně akorát potrava. Nezabíjí je z tohoto jediného důvodu. Ale když bude muset, tak to udělá. Ten její Jakub stejně nestojí za nic. Otec se uměl alespoň bít. Uměl bojovat. Ale on? Nechápe, co na něm vidí. Dost na tom, že oni jsou z člověka, nepotřebuje, aby se takto nečistě zplodil ještě někdo jiný. Na jejím stole leží diář. Jediná poznámka k dnešnímu dni. Schůzka v 19:00 hodin. Toho se dá využít. Nepotřebuje tam někoho navíc. Nikoleta se zavrtí na posteli a z pod polštáře jí vypadne mobil. Daniel na nic nečeká a za chvilku i s jejím mobilem kráčí do svého pokoje.
Než Nika odejde do školy, Dan napíše z jejího mobilu několika členům, že se dnešní schůzka ruší. Mezitím, co se Nika obouvá, dá jí mobil do batohu. Dan má štěstí, že nikdo ze členů nechodí na stejnou školu, takže se s jeho sestrou určitě nepotkají. Může být bez starostí. Když Nika i s Alex odejdou do školy, napíše svým přátelům a domluví si s nimi schůzku ve skrýši. Nemá problém se do skrýše dostat, vždyť má od ní klíčky, stejně, jako Alex. Je to právo, které má kromě Vůdce jen první řada. A to jsou oni dva. Když dorazí na místo, před skrýší ho už čeká jeho přítelkyně, Monika. Za chvilku už se scházejí všichni jeho přátelé. Je jich asi polovina klanu. Když dorazí všichni, Daniel bez váhání vystoupí na podium, místo určené jen Vůdci. Otočí se k nim. "Přátelé, dneska přijde den, kdy začne nová éra. Dneska nastal ten den, který jsme tak dlouho plánovali. První krok máme za sebou. Moje přihlouplá matka nám díky vám už nestojí v cestě. Ještě jsem vám nestihl poděkovat za pomoc na bojišti. Tímto vám tedy děkuji. Teď přijde ta zábavnější část. Dneska se stanu vašim Vůdcem já. Dneska skončí klan Fortis a začne nový klan. Klan Danové. Abychom to ale dokázali, potřebujeme tady mít Nikoletu samotnou. Proto potřebujeme Alex držet dál, aby se nám do toho nepletla. To bude mít za úkol Monika. Zdržet Alexis co nejdéle to půjde. Nikoleta sem půjde hned po škole, avšak Alex se chce ještě zastavit doma, připravit se. Proto půjdeš za ní domů a zdržíš ji, jak nejdéle to půjde. O zbytek členů jsem se už postaral. Budeme tady mít moji sestru sami pro sebe."  Tereza mu skočí do řeči. "A jak to chceš udělat? Nikoleta je silná. Čerpá energii víc, než kdykoliv před tím. Nebude jí dělat problém probít se." Daniel se usmál. "To jsem chtěl právě vysvětlit, Terezo. Vezmeme jí energii. Pak to bude snadné.

" Terezy se zdá, že Daniel přišel o rozum. "Vzít upírovi energii není snadný. Jsem nováček, neumím to, co vy. Ale kdyby mi mohl Jůlius pomoct, určitě bych to zvládla." Daniel mávne rukou. "To nebude třeba. Pokud se na ni budeme soustředit všichni, začne slábnout. Půjde to pomalu, ale bude to fungovat. Hlavně se během dne moc nevysilujte. Musíte být při síle i tak. Určitě dojde na boj. Ale to vám říkám, opovažte se ji zabít. Stačí ji oslabit, pak to půjde samo. Nechci, aby se jí něco stalo. Chci, aby se mi klaněla. Každý den." S těmi slovy všechny propustil. Sejdou se tady hodinu před sedmou.

Když si Nika chystala věci na první hodinu, vypadl jí z tašky mobil. "Tak tady jsi. Už jsme se lekla, že ses ztratil." V tom ji někdo zezadu zakryl rukama oči. Nika se usmála. "Kubo. Už jsem se bála, že se dneska neukážeš. Celý víkend ses neozval." Pokrčil rameny. "Musel jsem si to všechno srovnat v hlavě. S kým si to tady vykládáš?" Nika ukázala mobil. V tom si všimla, že jí přišla správa. "Musím si zavolat, když tak nějak zdrž učitele." Vyběhne ven a už vytáčí číslo. Nikdo se neozývá. Položí hovor a napíše hromadnou správu členům. SCHŮZKA JE TAK, JAK JSME SE DOMLUVILI. ŽÁDNÁ ZMĚNA NENÍ, BRATR NEJSPÍŠ ZASE NEVÍ CO S ROUPY. Tak to by bylo. Ještě si to s ním vyříká. Tohle už opravdu přehání. Zhluboka se nadechne, aby se uklidnila, a vrací se do třídy. Ve třídě je už učitel. "Kde jste se toulala? Už je minuta po zvonění." Nikola na něj upře svůj pohled. "Potřebovala jsem si ještě odskočit. Udělalo se mi nevolno." Učitel viditelně znervózněl. "No dobrá, ať se to příště neopakuje." Nika se usmála a vyrazila na své místo. Po hodině se Jakub opatrně zeptá. "Proč jsi to udělala?"
"Co?"
"Nedělej, že nevíš. Krmila ses na něm. Já myslel, že to máš pod kontrolou."
"Taky že mám. Tobě se nic neděje. Ale nemusí to tak zůstat, tak nevyslýchej."
"Co se stalo? Od doby co ses vrátila do třídy jsi nervózní. Vidím to na tobě. Problém s bratrem?"
"Jo. Naštval mě a na chodbě jsem minutu po zvonění nikoho nenašla. Učitel se prostě připletl do cesty. Nic mu není. Dá si kafé a bude v pohodě." Jakub kývl a už se k tomu nevracel. Po škole jela Nika přesně podle plánu do skrýše.

Asi hodinu před plánovanou schůzkou se zjevil Daniel. "Jdeš jako na zavolanou. Cos blbnul, že jsi zrušil dnešní schůzku? Zbláznil ses? Tohle už opravdu přeháníš, Dane." Daniel se jenom smál. V tom Nikoletu shodil ze schodů, ta se skutálela až na zem. Vyskočila a zaujala bojový postoj. "Je čas." Řekl Daniel a dovnitř vešla půlka jejího klanu. Samí jeho kamarádi. Udělali kolem Niky kruh a začali se na ni upřeně dívat. Nika nevěděla, jestli má být překvapená, naštvaná, nebo se smát. Věděla, ale o co se snaží, tak se neobtěžovala bojovat. Jenom by přiblížila svůj konec. Místo toho v klidu stála a doufala, že se Alex co nejdřív ukáže. Její sestra ale nikde nebyla a Nika pomalu začala slábnout. Pomalu z ní vysávali její energii. Už to nemohla vydržet. Najednou cítila, že přestali. Daniel se k ní přiblížil a dal jí pěstí do čelisti. Nika se svalila na zem. Teď je silnější, než ona. Všechno to vysávání lidí bylo k ničemu. Teď vysáli oni ji. Daniel počkal, až se Nika postaví a zaútočil na ni znovu. Tentokrát to ale Nika čekala a jeho úder bezpečně odrazila. Okamžitě zahájila protiútok, ale marně. Daniel je rychlejší, silnější, než ona, na pokraji svých sil. Nevzdávala se. Bila se do poslední chvilky. Byl to dlouhý, vysilující boj. Pomalu se začali scházet ostatní členové na smluvenou schůzku. Když ale viděli, co se děje, strnuli na místě. Ta chvilka, než se vzpamatovali Danielovi a jeho kamarádům stačilo, aby se postavili mezi ně a Niku. Nika na ně vrhla pohled naznačující, že se mají držet dál. Poslechli a nijak nezasahovali. V tom přiběhla i Alex s Monikou v patách. "Promiň, Dane. Víc už ji nešlo zdržet." Když Alex pochopila, co se děje, zmohla se jen na jednu otázku. "Proč?" Daniel se zasmál. Vyšel si jako král na podium, ze kterého před tím shodil Niku. "Vážení přátelé. Je na čase tady udělat pár změn. Tu první jistě všichni dobře chápete. Teď jsem váš Vůdce já. Ať se vám to líbí nebo ne." Při těch slovech upřel svůj zrak na Niku s Alex. Pokračoval. "Další změna. Ruším všechny řady. Pro těch pár lidí, které nevyloučím, to nebude třeba." Nikoleta se stěží postavila. "Ty hajzle. Tohle nemůžeš. To chceš vyhodit všechny, kteří ti nepomáhali?" Daniel se tvářil vážně. Jeho kamenná tvář Niku tentokrát opravdu děsila. "Přesně tak. Všichni, kteří odmítli se podílet na dnešní akci, jsou mí nepřátelé. Všechny, kteří odmítli, teď odmítnu já. Jsem zvědavý, kde najdete nový klan. Od teď jsme vůdce já. Jsem Vůdce klanu Danové!" Všichni jeho přátele začali oslavovat a zbytek klanu začal odcházet. Už nejsou vítáni. Cestou domů potkali Jakuba. "Proboha, Niko, co se ti stalo?" Nika se podívala na Kubu. V tom ji něco napadlo. "Potřebujeme tvoji pomoc, Kubo."

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře