Odplata začíná

3. leden 2014 | 13.43 |

Cestou z práce potká Nika Terezu od Danů. Musela nechat školy a začít dělat, aby sebe a sestru uživila. Naštěstí se jí podařilo sehnat dobře placené místo. "Můžu s tebou mluvit, Terko?" vlastně ani nedoufala, že by se Terka vůbec zastavila, natož, že s ní bude chtít mluvit. "Neměla bych se s tebou bavit." Odpoví jí Tereza s obavami v hlase, ale nikam neutíká. "Tak proč mi odpovídáš?" Tereza začne mrkat kolem sebe. "Podívej, Terko. Bylas jedna z těch, o kterých jsem si myslela, že budou stát při mně. Co se stalo?" Nika vzala Terku za rukáv a odtáhla ji do postranní uličky. "Tak, tady nás nikdo neuvidí, neuslyší. Tak mluv. Vidím, že se něčeho bojíš. Nebo někoho?" Při těch slovech se na ni Terka podívala až skoro prosebným pohledem. "Přinutil mě, Niko. Nechtěla jsem, ale přinutil mě. Je krutý. Dokonce i k jeho kamarádům je tvrdý." Nika si povzdechla. "Tak proč neodejdeš? Copak je to tak těžký?" Tereza mlčela. "Ještě někdo má stejný názor, jako ty?" Terka přikývla. "Dobře. Myslíš, že bys nám mohla pomoct?" Tereza se podívala na Niku. "Ale jak? Bojím se ho." Nika napsala na papírek adresu. "Dneska o pěti se sem zastav. Vyhovuje ti to o pěti? Nerada bych, aby Daniel něco tušil." Tereza přikývla a odběhla. Nikoleta se sama pro sebe usmívala. Právě dostala nápad. Plán, jak Daniela sesadit.

Když nastala pátá hodina, všichni z klanu Fortis už byli přítomní. Nika nervózně přecházela. Když uběhlo asi deset minut, Nika si povzdechla. "Asi jí do toho něco vlezlo. Tak začneme." Všichni si posedali, kde bylo volno. Nika netrvala na postavení, pokud se chovali slušně. A oni se chovali. "Možná, než začneme s otravnými povinnostmi, byste mi chtěli ukázat, co všechno už Jakub umí." Vyznělo to jako otázka, ale vlastně to byl rozkaz. Všichni porozuměli a tak se několik z nich vrhlo na Jakuba, který v tu chvíli už stál na nahou. Jakub se bez větších obtíží ubránil. "No, dobrý. Jsme připraveni na bod číslo dvě." Alex se po Nice tázavě podívala. "Co je bod dvě?" Nikoleta se usmála, jako správný filmový záporák. "Vyšleme špeha. Někoho, kdo nám bude donášet, někoho, kdo postupně většinu z nich obrátí proti jejich šéfovi." V tom někdo zaklepal na dveře a dovnitř nakoukla hlava.

Byla to Tereza. Alex hned vyrazila k ní, ale Nika ji zarazila. "Alex to je dobrý. Pozvala jsem ji." Alex na ni zírala, jako na ducha. "Zbláznila ses?" Nika se usmála. "Klid, Terka nám pomůže s bodem dvě."
"A pak co, hm? Niko, tohle je blbý nápad." Nika se na svoji sestru výhružně podívala. "Řekla jsem, že nám pomůže. Nezapomínej, kdo jsem, Alexis." Alex sklopila oči. "Promiň." V tom se do toho vmísil Jakub. "Takže, co přesně navrhuješ?" Nika mávla na Terku, která ještě pořád stála mezi dveřmi. Tereza vešla a zavřela za sebou. "Takže Tery. Ještě sis to nerozmyslela?" Terka zavrtěla hlavou. "Ne. Chci vám pomoct. Chci zpátky k tobě, Niko."
"Dobrá. To jsem ráda. Kdo všechno má stejný názor, jako ty?"
"Hlavně Tomáš, Igor a Zora."
"To se nedivím."
"Slouží jenom jako zdroje energie. Žádná úcta, nic."
"Myslíš, že by se ti je povedlo přesvědčit, aby se přidali na naši stranu?"
"Myslím, že jo. Ale budou se bát. Jsou pořád bledí. V takové stavu se těžko odporuje, vždyť víš. Daniel je má plně pod palcem." Nika si povzdechla. "Jo, vím." V tom se obrátil Jakub na Ronalda. "Rone, můžeš sehnat ještě nějaké ty proti upíří věcičky?" Nika se na Kubu tázavě podívala. "Mám nápad, Niko. Když je u sebe budou mít, Daniel je nebude tolik vysávat, ne?" Nika kývla. "Tak vidíš a zrovna to teď přece potřebují. Terka by jim to mohla dát. Tedy jestli nemáš jiný nápad." Dodal rychle. Měl na paměti, že tady tomu velí ona. Navíc Kuba je jenom člověk. Nika chvilku přemýšlela. "Vážně mě nic jiného zrovna teď nenapadá. Tak jo. Ron do příště sežene ještě pár těchto věcí. Čím víc, tím líp, Rone. Začíná se mi zjevovat bod číslo tři." Ron kývl hlavou a Nika se obrátila zpátky k Tereze. "Takže Tery, všechno, co se dozvíš o plánech mého bratra, mi budeš okamžitě hlásit. Časem to určitě nějak využijeme. Během tvého okounění se pokusíš přivést k rozumu také ty tři. Ale prosím tě, hlavně ať tě nikdo nechytne." Tereza o tom chvilku přemýšlela. Pak se zeptala. "Ale jak ti mám dát vědět?" Nika se usmála. "O tom jsem přemýšlela, neboj. Tady." Dala Terce mobil s jediným číslem. Na sebe. "Všichni ho mají. Je to jediné pojítko mezi mnou a vámi, tak bacha na to." Tereza kývla hlavou. "Jo a ještě něco. Nevoláme si. Jenom v nutnosti píšeme SMS. A scházíme se co nejmíň. Daniel musí zůstat v domnění, že se nevídáme, jasný? Pokud by zjistil, co se děje, odskáčeš to teď už i ty. Tak ještě jedou říkám, bacha na to." Tereza se Nice poklonila. Niku to potěšilo." Vstaň. A raději už běž.  Všichni běžte. Další schůzka bude, až dám vědět na místě, kde dám vědět." Všichni se poklonili a začali postupně opouštět skrýš.

Když Nika, Alex a Jakub přišli k sestrám domů, Alex si šla dělat úkoly do školy. Nika zůstala s Jakubem v předním pokoji. Od té, doby, co je Daniel tak sprostě vyhodil z jejich domu, museli se uchýlit do prosťoučkého bytečku 1+1 Nika své sestře nechala pokoj pro sebe a sama spávala na gauči hned vedle kuchyňské linky. "Taky se ti to nelíbí, že ne, Kubo?" Jakub pokrčil rameny. Nika ho pohladila po ruce. "Vím, že je to riskantní. Ale žádnou jinou možnost zrovna teď nemáme. Nehodlám jí říkat všechno, dokud nebudu mít jistotu." Jakub se usmál. "O to přece nejde. Jenom nechci, aby ti něco udělal. Záleží mi na tobě." Nika kývla hlavou. "Já vím. Taky mi na tobě záleží. Už jenom proto to musíme risknout." Jakub ji jemně pohladil po vlasech. "Zvládneš to." Nika se mu zadívala do očí. "Bojím se, Kubo. Vím, že bych neměla, všichni na mě spoléhají, ale tolik se bojím." Kuba si ji přivinul do náručí. "To nic. Každý se občas bojí." Smutně se usmál. "Kéž bych tě mohl políbit." Nika se odtrhla. "Ale nesmíš." Řekla příkře. Zhluboka se nadechla. "Možná, že bys měl jít. Vaši na tebe už určitě čekají." Jakub smutně přikývnul. "Jo, asi máš pravdu. Ještě jsem dnes doma nebyl."

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Odplata začíná sis 03. 01. 2014 - 22:34
RE: Odplata začíná gothicgirl 04. 01. 2014 - 10:25