Dopisy z tábora

4. leden 2014 | 15.15 |
› 

Neuvěříte,co všechno člověk najde,když dělá pořádek ve skříňce v obýváku. Tam se doslova kupí hisorie. No dobrá, až tolik tam toho nebylo, ale našla jsem něco, nad čím jsem se upřímě zasmála. Dopisy někomu, kdo byl na táboře. Jména samozřejmě upravím. Ale i tak vám sem tři dopisy přepíši. Všechny tři dopisy jsou psané adresátovi, jeho dopisy rodině jsem nenašla. Ale stejně si myslím, že se pobavíte... Ještě před tím vám ale vysvětlím, kdo je kdo, ať víte.

Tomášek, Tomáš - adresát
Mirek - starší bratr
Honzíček, Honza - mladší bratr
Kamil - vzádleněší rodina
Peťa, Pavel, Vašek - kamrádi
Michal, Zuzanka - asi rodina, možná kamarádi

Budu psát tak, jak to leží na papíru i s případnými chybkami. (To vzávorce je můj komentář, který jsem si neodpustila)

Dopis č. 1

Ahoj Tomášku!
Příjmi od nás srdečný pozdrav a stálou vzpomínku na Tebe. (stálou vzpomínku, vážne? Něco podobného jsem viděla na jednom hrobě...) Už jsme netrpělivě očekávali Tvoji zprávu jak přijels do tábora. Jsme rádi že to hrdině překonals. Tvýjich kamarádů měj rád a dávej pozor, ať jím ty trestné body neuděláš. Jinak bys byl chudý jak chrt. Je nám bez Tebe smutno (říkáme ti to, aby bylo smutno i tobě), Mirek brble, že musí dělat všechno sám, je mu dlouho a nemá se s kým škádlit. Honzíček tě pořád hledá a jenom vidí Mirka. U nás se teď ochladilo a jestli je tam chldno, tak se obleč ať Ti není zima (když mu bude zima, tak je jasné, že se obleče, to snad nemusíš říkat). Kdybys něco potřeboval, tak si napiš. Napiš jak vám vaří a jestli všechno sníš. Když budeš něco Mirkovi kupovat, tak mu kup nějaký hlavolam. Mirek donesl 2 koťata, necháme si je, jsou celé čérné. Kluci z ulice spávají ve stanu, já myslím, že to máš lepší v chatě. Udělals velkou chybu, když napsals Milí s tvrdým ý.
Už budem končit, tak tam poslouchej pusu od Taťky, Mamky, Mirka a malého Honzíčka.
Napiš nám, co děláte, kam jezdíte a jestli se Ti to líbí.

Až budeš psát, tak pozdravuj i dědečka napiš.

Dopis č. 2

Ahoj Tomáši!!!
Jak se máš. U nás je už teplo. Koupili jsme si malé kuřátka. Kamil si koupil děvčátko. Namaloval jsem ti obrázek. Myslím, že budeš spokojený. Pozdravuj i dopisy od tebe dostáváme a máme z toho radost. Nakresli mi taky něco moc se na to těším ahoj. Bratr Mirek

Už počítáme dny, kdy se zas uvidíme.Taťka pojede pro Tebe a my s Mirkem přijedem na proti do vedlejšího města. Kuřátka mají rádi žížaly a těší se, že budeš s Mirkem vyrývat v zahrádce. (těší se kuřata, nebo ty?) Posílám Ti velkou pusu Maminka.

Peťa, Pavel a Vašek se ptají, kdy přijedeš domů, nemají se s kým hrát (co třeba spolu ti tři? musí nutně čekat na čtrtého?). Taťka

Pěkný pozdrav od dědečka.

Dopis č. 3

Ahoj Tomáši!
Předem zasíláme Ti srdečný pozdrav. Jsme rádi, že se Ti daří dobře a že máš co jíst, že nejsi hladný. (že by tábor on inclusive?). Tome, nás jenom zarazilo, že už nemáš žádné peníze. Musíš nám napsat, za co to utratils. Chtěli jsme Ti poslat jeblka, alenejsou (tak se o tom nezmiňuj), tak Ti dědeček posílá 30Kčs, tak mu potom poděkuji. Na přehradu pojedeme, až Ty přijedeš, tak tam budeš i s Michalem a Zuzankou. Dnes Mirek vezl okno zasklít, co jste rozbili, tak Ti tu cestu zaúčtuje i s úrakama, Ty jsi v táboře a on to musel zavést. (vsadím se, že to nerozbili večer před odjezdem, mohli tam jít klidně spolu) Honza spadl ze schodů, tak šklébí, na hlavě má modřiu. Mirek chodí hrát tenis, svoji raketu si rozbil, tak chtěl hrát s Tvojí, ale se mu to zakázalo. Koťátka si pěkně hrají a tahají smeták, jsou velice milé. Tady prší každý den, nehodí se ani koupat a ani houby nerostou. Co Tvoji kamarádi, jsou pořád fajn? Kluky s ulice, co spávali ve stanu, už tetka vvyhnala, chodí na ryby, ale stejně žádné nechytí. Ptali se, jak se máš a pozdravují Tě.
Přejeme Ti, ať máš pěkné počasí. Posíláme Ti od každého pusu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře