Zrada 2/2

6. leden 2014 | 08.08 |

Když Jakub přišel k Marii a její partě, vyzvala ho, aby se posadil. "Dáš si kafé?" Jakub kývl. "Díky." Marie se na něj chvilku mlčky dívala. Pak pronesla "Musíš mít hodně odvahy připlést se do upířího klanu."
"Mám to v krvi. Otec byl také lovec jako vy. Mamka ne, ale statečná byla."
"Tvůj otec byl lovec. Ty jsi také lovec, Jakube."
"To je blbost. To by mi řekl."
"Na upíry máš dost jasný názor. Proč asi?"
"Zabili mi rodiče. Až potom jsem zjistil, že byl táta lovec a že jsou upíři skuteční."
"Jsi lovec, Jakube. Dědí se to. Syn to zdědí po otci, dcera po matce. Možná jsi o tom nevěděl, ale je to tak." Jakub nevěděl, co říct. Takže on je lovec. Ale to je nesmysl. "Totiž, nevím, jestli byl lovec, jenom si to myslím. Podle toho deníku, co jsem našel." Marie zpozorněla. "Našel jsi jeho deník?" Jakub kývl. "Psal tam o tom, že jsou upíři skuteční a že je potřeba je zničit a tak. Poslední jeho zápis byl o tom, jak ho jeden z nich pronásleduje, jak se mu to vymklo z rukou." Odmlčel se a pak pokračoval. "Když jsem jednou přišel ze školy, byl jsem v osmičce, tak jsem našich našel ubité. Policie to svedla na gang, ale potom jsem našel ten deník." Marie ho objala. "To nic. Naučíme tě všechno potřebné." Jakub se odtáhl. "Je tu ještě jeden klan. Vím, kde se scházejí, ale neznám všechny jejich členy." Marie srkla kávy a zapřemýšlela se. "Ale vím, kdo to ví." Řekl Jakub s úsměvem na rtech.

Marie nakráčela k Tereze. "Prý víš, o klanu Danů. Radím ti, mluv hned, nebo tě to bude bolet." Tereza mrkla na Niku, ta po chvilce kývla. Tereza řekla všechno, co věděla. Místo, kde se schází, kdy je další schůzka, všechny jejich členy. Marie byla spokojena. Otočila se na Niku. "Prý je jejich vůdce tvůj bratr. Zdá se, že tady brzy bude rodinné setkání." Nika ji plivla do obličeje, Marie se otočila a odešla. Chvilku na to se dveře znovu otevřeli a dovnitř vešel Jakub s vozíkem, na kterém byl obložený chléb. Pro každého jeden. Velká výhra to sice není, ale alespoň jim nebude tolik kručet v břiše. Všichni se pustili do jídla, jenom Nika nic. Místo toho se smutně zadívala na Jakuba. "Vážně jsem ti věřila. Proč jsi to udělal?" Jakub se otočil ke dveřím, pak zpátky k ní. "To je moje věc." Řekl chladně a odešel.
Uběhlo asi půl dne, když se otevřely dveře a dovnitř lovci přivedli klan Danů. "Každého z Danů do cely s těmi druhými. A toho vůdce k Nikole. Určitě si budou mít o čem vykládat." Řekla úsměšně. "Cos to provedla?" začal Daniel vyčítat své sestře, jen co se za lovci zavřely dveře. "Já? Kdybys nezačal vyvádět, nic z toho se nemuselo stát." bránila se Nikoleta. Dan se zasmál. "Už před tím jsi házela oči po tom člověkovi."
"To je možné, ale nebýt tvého cirkusu, nikdy bych si ho nepustila tak blízko k tělu."
"Takže za to vlastně můžu já?"
"A kdo jiný?" Alex to už nemohla poslouchat. "Nechte toho! Když se budete hádat, nic se tím nezmění." Ozval se jeden z Danielových kamarádů "Má pravdu. Nehádejte se. Každý z vás má trochu pravdy. Nika se vážně neměla zaplést s člověkem, ale ty Dane, jsi nás oslabil, když jsi nás postavil proti ní." Nika s Alex zůstali zírat, jako opařené. "Jo, správně. Oslabil jsi nás." Začali skandovat také všichni ostatní. Alex mrkla na Niku. "Tak se zdá, že nás dal Jakub opravdu zase dohromady." Nika se smutně usmála. "Ale to je nám právě teď úplně k ničemu."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zrada 2/2 sisinka 09. 01. 2014 - 18:42